Witaj w Fort Laramie
Melduj .. Nabór .. Dekrety .. Statystyki

Westernowa Baza Danych

STRONA GŁÓWNA

Dekrety Regimentu


Zakończyła się wielka Wojna Domowa - w serca zmęczonych zawieruchą obywateli wstąpiła nowa nadzieja. Tysiące pielgrzymów ruszyło ku nieznanym ziemiom na zachodzie, łamiąc odwieczny ład Wielkich Równin. Gniew dumnych Indian i napady dzikich band od miesięcy niepokoją terytoria frontieru. 7 Pułk Kawalerii szuka oficerów po West Point oraz odważnych kawalerzystów by zaprowadzić pokój.

"Go West, Young Man"


1. Jesteś cywilem, który chce schronić się w forcie? - Witaj w naszej kwaterze. Korzystaj do woli z udostępnionych przez nas zasobów.
2. Zaciągasz się do kawalerii? - W takim wypadku wpisz się do księgi werbunkowej, a następnie zamelduj u kwatermistrza, który da ci uprawnienia do składania propozycji westernów i ludzi z nimi związanych, a także dodawnia linków do artykułów. Będziesz mógł też do woli wystawiać oceny filmom i ludziom, a także tworzyć listę westernów do obejrzenia.
3. Skończyłeś West Point lub chcesz zostać oficerem? - Zawodowych oficerów mianują i rozdysponują na odpowiednie posterunki nasi dowódcy. Na oficera może też awansować kawalerzysta, poprzez rzetelną pracę i odwagę w boju. Jako oficer możesz dodatkowo akceptować, edytować lub usuwać propozycje kawalerzystów. Do tego możesz edytować znaczną część wpisów w bazie, a także składać propozycje gatunków.
4. Chcesz zostać dowódcą? - Dowódców osobiście mianuje Gubernator Terytorium. Posiadają oni uprawnienia oficerów, a także możliwość akceptowania gatunków, mianowania oficerów i edytowania wszelkich treści.

Jak dodajemy wpisy?

1. Przed dodaniem westernu należy sprawdź czy już go niema w zakładce "Westerny" (użyj opcji "Szukaj").
2. Następnie sprawdzić czy osoby, które mają być przypisane do dodawanego westernu, są w zakładce "Ludzie". Jeśli nie ma, to najpierw należy dodać osoby i poczekać na ich akceptację.
3. Przed dodaniem osoby kawalerzysta powinien przygotować jej imię, nazwisko, zdjęcie i krótki opis; przed dodaniem westernu ustalić tytuł, rok premiery, gatunek i reżysera, a także przygotować krótki opis i zdjęcie (preferujemy plakat filmowy). Opcjonalnie ustalić scenarzystów, muzyków i operatorów.
4. Po dodaniu propozycji pojawi się ona w "kwaterze" w oczekujących i tam będzie można ją wyedytować jeszcze przed akceptacją.
5. Jeśli wpis kawalerzysty zostanie zaakceptowany bez uwag, będzie on mógł go potem wyedytować i uzupełnić. Jeśli jednak wpis kawalerzysty zostanie wyedytowany przez oficera, automatycznie zostanie on zablokowany do edycji dla kawalerzysty. Oficer może też przywrócić możliwość edycji kawalerzyście.
6. Linki do artykułów muszą poczekać na akceptację (do 3 oczekujących linków), od stopnia oficerskiego bez ograniczeń.
7. Kawalerzystom za dodanie westernu przysługują 2 punkty, za dodanie osoby 1 punkt. Oficerom za dodanie/akceptację wpisu przysługuje 1 punkt oficerski, a także 1 punkt za propozycję gatunku. Punkty przekładają się na rangę w Forcie.
8. Wszelkie pytania, wnioski, pomysły póki co należy kierować we wiadomościach na westernowym fanpejdżu. Na samym dole strony kliknij w "powered by Westerny" lub na maila westernowabazadanych@gmail.com.

Jak akceptujemy wpisy?

1. Gdy kawalerzysta doda propozycję westernu, osoby lub linku, oficerzy zobaczą na stronie tytułowej informację, a w odpowiednim dziale button "oczekujące". Po wejściu wyświetli się lista oczekujących westernów/osób/linków.
2. Po wejściu w szczegóły oczekującego wpisu westernu/człowieka wyświetlą się trzy możliwości akceptacji: "akceptuj", "edytuj" i "usuń". Jeśli oficer nie ma uwag do wpisu kawalerzysty klika w button "akceptuj". Jeśli jednak wpis wymaga edycji, klika w button "edytuj". Jeżeli wpis nie nadaje się do akceptacji ani do edycji, należy go usunąć, po odczekaniu ok. 24h, gdyby kawalerzysta postanowił poprawić wpis. Wyedytowany przez oficera wpis automatycznie blokuje możliwość edycji dla niższych szczeblem wojaków - choć można taki zakaz cofnąć.
3. Linki do akceptacji pojawiają się odpowiednio w szczegółach westernu/człowieka jako button do akceptacji przy poszczególnych linkach. Linki nie nadające się do akceptacji (np. spam) należy usunąć.
7. Wszelkie pytania, wnioski, pomysły póki co należy kierować we wiadomościach na westernowym fanpejdżu. Na samym dole strony kliknij w "powered by Westerny" lub na maila westernowabazadanych@gmail.com.

Pozostałe

1. Aplikacja jest darmowa, a jej celem jest zjednoczenie polskich miłośników najwspanialszego gatunku filmowego czyli Westernu. Została napisana w Django (jakże mogłoby być inaczej ;) ), Wszystkie dane typu nawza użytkownika, email etc. przechowywane są w bazie danych na serwerach heroku.com. Możliwe, że w przypadku rozrostu aplikacji zostaną przeniesione gdzie indziej.
4. Choć stawiamy na otwartość umysłu, wolność stylów i indywidualizm, to wszelkie rażące naruszenia e-tykiety będą karane degradacjami lub wygnaniem z Fortu na pastwę Indian.
5. Twórcą Westernowej Bazy Danych jest Andrzej Bakuła. Przy pracy nad pierwszą partią danych wziął udział zespół ekspertów w składzie: Mariusz Czernic, Jacek Dygoń, Kuba Haczek.

powered by: Westerny